Asukohast

Asume mandri Eesti kõige loodepoolsemas tipus, Dirhami sadamast 1,2 km kaugusel. Dirhami on väike küla, mis on eelkõige tuntud oma suure sadama poolest. Mere ääres paiknevast majast on võimalik suvisel ajal nautida erinevaid purjeregatte ning palju muudki. Tallinnast asume vähem kui 1,5 tunni autosõidu kaugusel ning majutusele on võimalik läheneda nii Dirhami kui ka Spithami küla poolt.

Maja asub vahetult mereääres, männimetsa sees. Mererannas on väga head võimalused ujumiseks ja päevitamiseks, tegemist on puhta liivarannaga, kus leidub väga vähe kive ning on seetõttu ideaalne koht ka lastega peredele. Rand on inimtühi rõõmustamaks puhkajat, kes otsib privaatsust. Privaatsus on meie majutuse puhul ehk olulisimaks võtmesõnaks, sest selliseid privaatseid looduskauneid kohti on tänapäeval äärmiselt vähe. Lähimad naabrid villast asuvad 1,2 km kaugusel, mis peaks tagama puhkajatele suurepärase puhkuse ning isoleerituse muust maailmast. Meie jaoks on oluline, et külalised saaksid vajadusel end tavalisest argipäeva elust kasvõi mõneks päevaks välja lülitada.

Umbes 1 km kaugusel asub Põõsaspea neeme linnuvaatluskoht. See on Põhja-Euroopa üks tuntumatest linnuvaatlejate kohtadest, kust lendab läbi kõige rohkem arktilisi rändlinde. Neemest kagus asub Spithami (Spithamni) küla, sealne rand oli algselt Nõva talupoegade kalastuskoht. Hiljemalt 1344 rajasid rootslased sinna oma küla (1514 Spithaven), millest sai Loode-Eestis rootsi asustuse lähtekohti. Põõsaspea neeme rootsipärane nimi Spithamn ja saksapärane nimi Spitzhammer tulenevad vanapõhja sõnast hämar ('kalju'). Ürikuis on neeme esimest korda mainitud Spiuthambre'na. Spithami lähedal asub ka Peraküla rand, mis on aastaid olnud üks surfajate lemmik kohtasid.

Asukoht kaardil